pondělí 22.5.

Docestovali jsme v pořádku do naší výchozí poznávací stanice. Ukázali jsme si co všechno se dá ve světě objevovat a seznámili se s faunou různých kontinentů. Šli jsme proti proudu Amazonky až k jejímu prameni. Objevili jsme krásné pralesničky. Vše objevené jsme si zaznamenali do originálních deníků. Na cestách jsme nezapomněli na rodiče, kterým jsme napsali pohledy. Plni dojmů a zážitků jsme se přenesli do země snů.

úterý 23.5.

     Zdravíme v novém dni, kdy jsme se všichni pořádně rozcvičili, abychom zvládli poznávací cestu Austrálií. Zkusili jsme si, jak hopkají klokani s klokanky na břiše, stali se z nás aboriginci a s bumerangy jsme chránili Austrálii před novými kolonizátory. Dozvěděli jsme se něco o tamní fauně, vše jsme si pečlivě zapsali do cestovatelských deníku a den jsme zakončili zcela unaveni pohádkovým příběhem v kině.

středa 24.5.

      Ve středu jsme se probudili do afrického slunného dne. Po výborné lokální kaši jsme s plnými bříšky vyrazili po pokladech lesů kde jsme uviděli tlupu medvědů visících na stromech. Ničeho jsme se nelekli a zatančili jsme si africký tanec waka waka. Aby se nám dobře tančilo vyrobili jsme si tradiční africký oděv. Posilněni typickými africkými knedlíky jsme se vydali na horu Kilimandžáro. Cesta to byla strastiplná a plná nástrah domorodých kmenů. Vyčerpaní, hladoví, špinaví, ale plni radosti a zážitků jsme se vrátili k pečeným bramborám. Z posledních zbytků sil zkoumáme zajímavosti krásné divoké země a těšíme se na další zážitky z cest.

čtvrtek 25.5.

Čtvrteční ráno nás přivítalo hřejivými slunečními paprsky zářícími nad Mount Everestem, neboť jsme se vydali do Asie.

Po vydatné snídani skládající se z červů a smažených kobylek jsme se vydali poznávat divy Asie. Zdolali jsme nejvyšší horu, propluli nejdelší řekou a smočili jsme znavené nohy v mrtvém moři. Bránili jsme čínskou zeď před nájezdy mongolů. V roli přírodovědců jsme zkoumali život luskounů. Napsali jsme vzkazy čínským písmem. Vyrobili si tradiční přikrývku hlavy. Při soumraku jsme si opekli dobroty a natěšení na zítřejší shledání s rodiči jsme šli spát.

foto zde: https://photos.app.goo.gl/jTzSWQfkTPkg89SQ9