Cesta proběhla bez komplikací, s písničkou, děti jsou v pořádku na místě, spokojené.

V průběhu školy v přírodě Vám bude k dispozici fotodokumentace zde.

1. den
Hned po příletu do Afriky jsme se rozdělili do divošských kmenů. Každý kmen si vymyslel své jméno a vyrobil vlajku, která nás bude doprovázet celý týden.
Dozvěděli jsme se, že našeho třídního opičáka Yogiho unesl zlý Ubongo. Celý týden tedy budeme plnit úkoly a sbírat korálky, které směníme za indicie pro jeho vysvobození.
Odpoledne jsme ještě stihli vyrobit štíty z přírodnin a ulovit antilopu.
Potom už jen zapsat dnešní zážitky do našich deníčků, přečíst si africký příběh na dobrou noc a spát! 🙂 ….. zapsala Kar.Procházková

2. den
Během dopoledne jsme se vypravili do deštného lesa, kde na nás číhalo mnoho nejrůznějších zvířat. Zjišťovali jsme o nic informace, četli a luštili. Potom nám Ubongo zadal další úkol – stavbu kmenové chýše, do které se musel vejít celý kmen. Byl to těžký úkol, který jsme zvládli!
Po obědě nám pršelo, ale nám to nevadilo, protože jsme měli v plánu barvit trička a to šlo i uvnitř. Už se těšíme, že si je zítra oblékneme! 🙂
Před večeří jsme ještě stihli pro vás napsat pohledy a odnést je do nejbližší poštovní schránky – tak snad budou brzy u vás.
Teď už píšeme deníky, kam zaznamenáváme dnešní zážitky, potom sprcha a společné pyžamové čtení na dobrou noc. ….. zapsala Kar.Procházková

3. den
Dopoledne nás čekaly divošské disciplíny – hod na přesnost, plížení, běh a lov antilopy. Potom nás čekal závod Rallye Dakar, kde byla pro jednotlivé kmeny připravena složitá trasa, kterou musely překonat.
Odpoledne jsme se vydali zdolat vrchol hory Kilimandžáro. Šli jsme přes několik táborů, ve kterých jsme plnili úkoly.
Po návratu jsme si opekli špekáčky na ohni a zazpívali pár písniček u táboráku. Bylo už docela pozdě, ale my jsme ještě nešli spát – v plánu byla ještě noční stezka. Ta vedla podél lampionů, které jsme vyráběli předchozí den. Na konci stezky jsme našli poklad. Unavení a plní zážitků z tohoto dloooouhého dne jsme ulehli do našich postelí. 🙂 ….. zapsala Kar.Procházková

4. den
Hned po snídani jsme se vrhli na dopisování deníčku z předchozího dne – ty už jsme zkrátka nestihli. 🙂 Dopoledne jsme měli v plánu hry s africkými zvířaty. U oběda jsme našli první zprávu od Ubonga, který unesl našeho opičáka. Plní očekávání jsme se tedy vydali na cestu.
Cestou jsme našli několik indicií, které nás přivedly k našemu opičákovi.
Večer jsme dopsali deníčky a začali balit. Tak zítra na viděnou!….. zapsala Kar.Procházková