Cesta proběhla bez komplikací, s písničkou, děti jsou v pořádku na místě, spokojené. Už běhají po lese.

V průběhu školy v přírodě Vám bude k dispozici fotodokumentace zde.

PRVNÍ DEN PLAVBY – Nejprve jsme se pořádně nadlábli. Pak jsme vyrazili prozkoumat lesní ostrovy, kde naši piráti postavili obydlí pro různou mořskou havěť. Po svačince jsme stloukli truhlice na poklady a rozdělili se na naše lodě: PIRÁTY Z ÚHONIC, POKÉMON PIRÁTI, ROHOVÍ PIRÁTI A NESMRTELNÍ PIRÁTI. Naprosto nám vyhládlo. Večer jsme přirazili k asijským břehům a dali si kuře na kari s rýží….mňam. A teď hlavně všechno zapsat do deníčků při pirátské veselici. zapsala Kat.Babinská

DRUHÝ DEN PLAVBY – Po ukrutné rozcvičce jsme se parádně nadlábli a vyrazili podél pobřeží. Najednou jedna lodí zmizela za obzorem. Naštěstí nám cestou zanechali značky a nám se je po drahné chvíli povedlo vystopovat. Dále jsme už pluli zase spolu. Čekal nás maják Světlý Vrch. Potřebovali jsme se totiž rozhlédnout, kudy do přístavu. Výšlap nahoru byl jen pro drsňáky, fakt výška… Dost nám z toho vyhládlo. V přístavu nás čekal český nášup v podobě buchtiček s krémem (někteří piráti spořádali i 9 buchet, buchtičky to nebyly ani náhodou). Tornádo nás pak zahnalo do podpalubí , tak jsme poslali vzkazy v láhvi (snad dojdou). Protože nám začaly docházet zásoby ryb, nastražili jsme udice a doufali, že se něco chytí…. zapsala Kat.Babinská

TŘETÍ DEN PLAVBY – Třetí den plavby jsme zahájili hromadnou rozcvičkou s kapitánem Zdendou. Pak jsme se vrhli na housky, křupíky a jogurt. Nacpali si řádně bříška, protože nás čekala pirátská MEGAOMALOVÁNKA (děkujeme mamince Toničky, paní Sorrentino). Díky včerejšímu tornádu, jsme bohužel přišli o obě kotvy. Byla tedy vypsána pirátská soutěž o nej-kotvu. Tak jich teď máme 16 (do foroty)!!! K obědu byl kus kuskusu – stále se totiž plujeme v exotických končinách. Bylo proto potřeba prozkoumat okolní ostrovy. Místní kmeny nás přijaly přátelsky (naštěstí). Tak jsme nalovili a společně si upekli hromadu mořských okurek při zvuku ukulele. Za odměnu nám ukázali jejich posvátná místa (ale až po setmění). To se dnes bude spát, jak když nás do moře hodí…. zapsala Kat.Babinská

PLAVBA ČTVRTÝ DEN – Ráno nás naše kapitánky musely vytáhnout za nohy. Večerní bojovka nás krapet unavila. Než jsme vyrazili po stopách rejnoka, museli jsme pochytat rybky a vyplnit vědomostní mořskou výzvu. Rejnok nám cestou nastražil řadu zapeklitých úkolů a hlavně plaval až k hladině. Cestou k úpatí majáku jsme se zapotili -Tanvaldský Špičák. Pak jsme ještě zdolali Fanterovu skálu a poté jsme pluli do přístavu. Tam jsme se nadlábli v italském stylu a připravili si truhlice na zítřejší přesun do středomořských Úhonic….. zapsala Kat.Babinská