Vážení rodiče, 

v tomto čase se běžně setkáváme na třídních schůzkách, kde hodnotíme naši spolupráci v prvním čtvrtletí školního roku. Upřímně jsme doufali, že „jarní situace“ s uzavřením škol se již nebude opakovat. Bohužel ani plán vlády o zpřístupnění škol k 2.11.2020 nevyšel.

Moc Vám děkujeme za obrovské odhodlání zprostředkovat dětem distanční výuku a pomoc v jejich úsilí. Jsme rádi, že můžeme říci, že 100% našich dětí se účastní on-line výuky. Samozřejmě přímý kontakt nic nenahradí, ale všichni učitelé mají velikou snahu aspoň částečně nahradit osobní přítomnost zajímavostí a různorodostí aktivit.

Upřímně věřím, že sjednocení výukového prostředí na Google Učebně, je pro Vás snazší. S případnými problémy, které se u Vás a Vašich dětí mohou vyskytnout s Google Učebnou, se obracejte na administrator@zsuhonice.cz

 Stále Vám nabízíme možnost dotovaných obědů ze školní jídelny. V případě zájmu se obraťte na paní hospodářku Bc.Marcelu Petránkovou  jidelnazsuhonice@seznam.cz

V týdnu od 6.-13.11. dostanou Vaše děti slovní hodnocení od svých učitelů a Vy dostanete nabídku on-line třídní schůzky na Google Učebně Vašeho dítěte. Pokud budete mít o schůzku zájem, potvrďte ji u svého učitele i s konkrétním termínem setkání. V tomto pojetí budou samozřejmě schůzky individuální.

Níže uvádím hlavní body třídní schůzky.

 Třídní schůzky 9.-13.11.2020

·        hodnocení žáků

·        od 16.11. měla být zahájena pravidelná výuka plavání 3.,4.,5.třídy – každé pondělí. Tato výuka samozřejmě nemůže být zahájena, plavecká škola Medúza nabízí možnost, ve chvíli kdy úřady dovolí, „naskočit“ do kurzu plavání. Případný zájem sdělte prosím na e-mailovou adresu školy: zsuhonice@seznam.cz

·        Je nám líto, že letos nemůžeme realizovat školní fotografování, školní kino, Svatomartinské světýlko, vánoční dílny, zpívání u stromečku, výlet do Drážďan.

·        Pokud nebude škola na začátku prosince otevřena dětem, věříme, že se nám aspoň nějakým způsobem podaří zprostředkovat dětem Mikulášské překvapení. 

·        Info pro rodiče žáků 5.roč. k přijímacímu řízení na SŠ

Přijímací zkoušky na víceletá gymnázia se budou konat ve středu 14.4. a ve čtvrtek 15.4.2021 

Mimořádná schůzka pro rodiče žáků, kteří se hlásí na víceletá gymnázia se bude konat 17.2.2021 v 17 hodin (pokud bude umožněno), kde rodiče dostanou: 

– bližší informace o přijímacím řízení

– potvrzení vyplněných přihlášek

– zápisový lístek (proti podpisu zákonného zástupce)

Termín odevzdání přihlášek je 1.3.2021

·        Úplata za školní družinu byla v říjnu snížena o 50% a do znovuotevření školy poplatek za ŠD snížen na 50Kč/měsíc. Z této částky hradíme materiál, který vychovatelé pro Vaše děti tématicky připravují a rozvážejí do poštovních schránek. 

·        ŠKOLNÍ DVEŘE – u školních dveří jsou umístěny krabice pro odevzdávání prací – školních nebo úkolů školní družiny. 

·        PROJEKT ŠKOLNÍ ZAHRADY – 30.10. naše škola podala projekt s názvem „Předzahrádka jako dlaň – škola příkladem“ a účastní se tak výzvy Zelené oázy 2020/2021 Nadace Partnerství. O úspěšnosti našeho projektu Vás budeme informovat a budeme rádi, když se při případné realizaci do projektu s námi zapojíte. 

Přeji Vám hodně zdraví, sil a rodinné pohody.

Těšíme se na chvíli, kdy se opět sejdeme ve škole.