Vážení rodiče, milí žáci,

Na základě usnesení Vlády České republiky dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200 (dostupné VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY (odok.cz)), kterým se nad rámec dosavadních opatření zakazuje osobní přítomnost:

–  dětí v mateřské škole

–  žáků 1. a 2. ročníků základní školy

–  ve školních družinách.

Dětem ve věku od 2 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou pracovníky vybraných profesí nezbytných pro chod státu, může být poskytována péče v určených školách a školských zařízeních, viz krizové opatření č. 212 ze dne 26. února 2021 (dostupné VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY (odok.cz)).

Mateřská škola bude poskytovat vzdělávání distančním způsobem dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Metodika MŠMT ke vzdělávání dětí distančním způsobem bude mateřským školám zaslána začátkem příštího týdne. Neprodleně budeme zákonné zástupce informovat o způsobu, jakým distanční vzdělávání dětí bude probíhat.

Distanční vzdělávání bude probíhat on-line formou pro všechny žáky 1.-5.ročníku základní školy dle rozvrhů https://zsuhonice.cz/zvoneni-a-rozvrhy/  On-line hodiny probíhají na Google Classroom. Přístupový e-mail je na školním účtu jmeno.prijmeni@zsuhonice.cz , které již děti mají. Pokud se Vám stane, že nebudete vědět heslo nebo se objeví jiné komplikace, obraťte se na administrator@zsuhonice.cz .

Pokud budete potřebovat zapůjčit ICT zařízení, prosím, pošlete nám e-mail na zsuhonice@seznam.cz a připravíme smlouvu o zápůjčce a zařízení k předání.

Ošetřovné: Pokud budete potřebovat Žádost o ošetřovné (OČR), prosím, využijte přiložený odkaz, kde veškeré informace naleznete: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu.

Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

Jarní prázdniny: V týdnu  od 8. do 14.3.2021 budou jarní prázdniny a škola bude kompletně uzavřena. Bohužel ani plánovaný provoz školní družiny není možné realizovat.

Školní jídelna: Z aktuálního nařízení Vlády ČR bohužel nevyplývá, zda žáci během distanční výuky mají nárok na dotovaný oběd. Jakmile budeme tuto informaci mít, budeme Vás neprodleně informovat, abyste se mohli přihlásit ke stravování. V současné době mají všichni žáci a děti odhlášené obědy.

Přeji Vám všem hodně zdraví a s jarním sluníčkem jistě přibude i potřebných sil.

Mgr. Zuzana Najvárková