Pondělí 19. 6. Dojeli jsme v pořádku do Dolního Maxova. Je tady moc krásně. V Bradavicích se o nás dobře starají. Po obědě jsme šli hledat soví poštu, kterou tu sovy zanechaly, než je Voldemort uvěznil. Všechny děti našly svůj dopis, který mohly otevřít až vhozením do ohně. Kouzelný oheň děti rozřadil do studentských kolejí v Bradavické škole. V lese jsme stavěli trezory na viteály, abychom je mohli zničit a vše  začarovali kouzelným lektvarem z hub, mravenců, slz, chlupů, …. Odpoledne si každá kolej vyráběla čarovné šátky, učila bradavickou hymnu a navštívila obchod s hůlkami u Ollivandra. Začali jsme trénovat famfrpál, psali deníčky a dobrou. Děti jsou v pořádku.

Úterý 20. 6. Celé dopoledne bylo ve znamení Ohňivého poháru. Jak je známo, je to soutěž na život a na smrt. Děti čekalo bludiště pro žabí sliz, sáhni si do tajemného lektvaru, levitace, vodní říše, pohyblivé písky a hrnečku vař. Po obědě přiletěl zmrzlinový balík z lidské říše, napsali jsme poštu (bohužel, dokud jsou sovy uvězněny, tak není spojení).  Malovali jsme bradavické hrnečky, koupali se v jezírku v Zapovězeném lese, hráli famfrpál, učili se rozeznávat světové strany, aby se dnes večer děti neztratily v lese, až půjdou navštívit Brumbála a Hagrida…

Všechny děti jsou veselé, vysmáté a v pořádku.

Středa 21. 6. Večerní návštěva Brumbála do jeho tajné chýše v Zapovězeném lese nenechala jedno oko suché, ale všechny děti se s tím nakonec popraly velmi statečně a získaly významný certifikát. Díky němu se dnes ráno mohly vydat na cestu k mudlům. Po cestě se učily nová kouzla, bojovaly s mozkomory a společně došly až na Bramberk, kde získaly další viteály. Mladší děti se vracely kratší cestou do Bradavic, kde po obědě lovily srbce (mince) v rybníku, aby mohly jít večer nakupovat k Filiusovi Krotiknotovi. Starší děti šly pro další viteály na rozhlednu Slovanka a v potoce též hledaly srbce. Když jsme se shledali v Bradavicích, čekala je druhá polovina turnaje ve famfrpálu, zničení viteálů a nákup domácích mazlíčků (pavouci, ještěrky, hadi, …) u Krotiknota. Večer jsme napsali deníčky a dobrou.

Děti jsou v pořádku 🙂

Čtvrtek 22. 6. Dopoledne se bradavické koleje pokusily získat nové indície, aby mohly najít a zničit další viteály. Musely prokázat, že umí velmi dobře používat své smysly. Za zrak a pozornost získaly první slovní nápovědu, za chuťové vnímání druhou slovní nápovědu a za výtečný sluch mapičku. Během těchto aktivit jim zlé síly odnesly šátky do doupěte, kde sídlí sedmihlavý drak. Děti se vydaly do Zapovězeného lesa, aby je našly. Byl to těžký boj, ale podařilo se jim k tomu ještě získat dva další viteály a dračí vejce! Po obědě jsme se za odměnu vydali do Prasinek do obchůdků a na pravý Máslový ležák – oblíbený nápoj kouzelníků. Cesta zpátky do Bradavic nebyla úplně snadná, děti šly lesem a houštím, kolem jezírek a skal podle buzoly. Čekalo je několik zákeřných otázek, výborná buchta, souboj v kostkách s madam Hootch a zisk posledního viteálu. Voldemort se už opravdu moc zlobí… seslal na Bradavice spoustu kouzel, bouři a blesky, vichr a šílený déšť. Doufáme, že se nám ho podaří již brzy zničit.

Pátek 23. 6. Poslední bradavické dopoledne bylo hrozně důležité. Čekal nás boj s Voldemortem, který děti výborně zvládly a díky tomu mohly jít zachránit své sovy! 🙂 Jupí. Před slavnostním obědem bylo vyhlášení vítězů a nejúspěšnějších kolejí. Odpoledne, aby cesta nebyla tak dlouhá, jsme navštívili ještě IQ park v Liberci a hurá domů… tak zase za rok. 🙂

Fotografie ze školy v přírodě: https://goo.gl/photos/oPRkVMrSXn7p6h9TA