Pondělí 19. 5. – Let do Londýna proběhl bez problémů, stejně jako cesta vlakem z letiště do centra Londýna, kde bylo opravdu nádherné slunečné počasí. Z Victoria Station jsme se vydali obhlédnout Buckingham Palace, St. Jame´s Park, kde jsme si koupili anglickou zmrzlinu, kterou nám chtěly vzít veverky, ale děti se statečně ubránily. Cestou zpět jsme ještě zahlédli Westminster Cathedral. Následně jsme se metrem přepravili do Grange Park, kde nás již čekaly paní učitelky a odvezly nás do školy. Ihned jsme však odjížděli na typické britské jídlo do White Webs. Povečeřeli jsme s dětmi z Prague Committee, které naše děti velmi přívětivě přívítaly a snažily se je zapojit do svých hovorů a her. Po pozdním návratu do školy jsme se ubytovali a rovnou ulehli do spacáků.

Úterý 20. 5. – Budíček a hurá na snídani, prozkoumat óoóbrovské venkovní hřiště a všechny prolejzačky. Po deváté hodině vyjíždíme na exkurzi do Gunpowder Mill, kde nás čekaly dvě dvouhodinové aktivity – Wild life a výroba raket. U první aktivity jsme poznávali paroží a prozkoumávali nejbližší okolí, kde jsme viděli veverky, zajíce, daňky, mnoho druhů ptáků, ale i mnoho zajímavých broučků žijících pod kmeny, kameny… Ve druhé aktivitě jsme nejprve zhlédli krátký film o vzniku a výrobě střelného prachu a poté jsme si vyráběli rakety, které sloužily k soutěži. Dětem se společný výlet moc líbil.

Po návratu do školy jsme se vydali prozkoumávat další památky Londýna. Viděli jsme Piccadilly Circus, Big Ben, Houses of Parliament. Jedním z největších zážitků byla návštěva Hamley´s – 6-ti patrového hračkářství. Metrem, vlakem, pěšky opět ve škole, výborná večeře a goood night :-).

Středa 21. 5. – Skvělé, konečně máme připojení k internetu, a tak můžeme napsat všem maminkám a tatínkům e-mail. 🙂 Celé dopoledne trávíme venku na školním hřišti u Mini Olympic games. Děti byly rozděleny do 6 skupin a soutěží, společně s anglickými dětmi, ve čtyřech disciplínách – hod holínkou, hokej, opičí dráha a nosení vajíček.

Po obědě vyrážíme do centra Londýna k London Eye vyzvednout lístky na pátek, do 4D kina a podél řeky Temže k Millenium Bridge, kde vidíme i divadlo Globe, kde se hrají hry W. Shakespeara. Doubledeckerem jsme se přepravili do Covent Garden – trh a zábavné divadlo a zpět do školy. Dobrou noc.

Čtvrtek 22. 5. – Při ranním programu jsme se mohli seznámit s exotickými zvířaty – kudlanka, žáby, surikata, sovy, netopýr, stonožky, želva, krokodýl, had,… Kolem desáté hodiny jsme vyrazili objevovat další zajímavá místa v Londýně. Viděli jsme St. Mary Axe, mrakodrap známý jako „okurka“, City Hall, Loyd´s building, loď Belfast, Tower Bridge, Tower of London, Marble Arch, Oxford street a Nothing Hill. Zvládli jsme toho opravdu hodně. Po osmihodinové výpravě jsme se vrátili zpět do školy, kde nás již čekalo asi sto dětí a výborné Barbecue.

Pátek 23. 5. – Dnešní den byl opravdu překrásný. Ráno jsme měli společné profesionální focení s Prague Committee, společné shromáždění a hurá na London Eye. To byla opravdová nádhera, mít celý Londýn jako na dlani 🙂 Dále jsme navštívili knihkupectví, projeli se na lodi po Temži a konečně do Hamley´s nakupovat hračky :-). Vracíme se do Grange Park a poslední večeře je typicky britská – Fish and chips, mňam! Tak zítra, naviděnou.

Sobota 24. 5. – Poslední den se nám přeci jen ukázalo typické britské počasí, ale to nám už nevadí. Balíme, uklízíme, loučíme se … Metrem se přesouváme na nástupiště 9 a 3/4 na King´s Cross. Poslední bod v naší výpravě máme tedy také splněný a hurá domů. 🙂

Výlet do Londýna se velmi povedl, počasí nám přálo, děti byly-jsou a snad i dlouho budou spokojené… a jak hodnotily pobyt v Londýně?:

„Bylo to tu krásný. Nejvíc se mi líbil London Eye a Hamley´s, ale už se těším domů.“

„Nepopsatelně krásné.“

„Hezký zážitek, nejlepší London Eye.“

„Nejvíc se mi líbilo hračkářství, jo a výborná zmrzlina!“

„Hustý, London Eye a ty jejich busy.“

„Tower Bridge, hezčí než Karlův most.“

„Fakt hustý, hlavně ty zvířata a hračkářství.“

„Nádherný, ty starý budovy a vedle ty mrakodrapy.“

„Bojím se výšek, ale London Eye byl největší zážitek!“

„Na lodi se mi moc líbilo, i když foukal vítr.“

„London Eye byl nejlepší, celý Londýn jsme měli na dlani.“ …. a mnoho dalších …