pondělí 15.5.

Cesta proběhla bez komplikací a chata Na Souši nás čekala s mořským řízkem a mořskou kaší.  Kajuty jsou útulné pro 2 až 4 námořníky. Boj s přemnoženými chobotnicemi jsme zvládli a lovili jsme barevné perly. Pirátský šestiboj nám otevřel cestu k záchraně Morangury. Prozkoumali jsme zrádné útesy v okolí naší zátoky a posilněni nášupem z mořských řas se sýrem jsme zapsali celé dobrodružství do svých deníků. Zazpíváme a ukolébáni námořnickými písněmi se těšíme do svých hamak.

úterý 16.5.

Ráno jsme začali v ranní rose a pokračovali jsme dlabancem ve švédském stylu. Po moři každý námořník poslal svůj vzkaz v láhvi – čekejte u břehu. Před výpravou do džungle za zdrojem pitné vody jsme si vyrobili šátky. Stezka za osvobozením Morangury byla úspěšná a navíc se většině z nás podařilo získat část pokladu. Po rajském obědě jsme vyrazili do džungle. Zpočátku bezstarostná výprava se změnila „v boj o holý život“. Zurčení divokých vod nám přišlo vhod a dovedlo nás k cíli. Doplnili jsme zásoby pitné vody a vrátili se do naší zátoky. Tam nás čekala vydatná večeře a vonná lázeň. Usínali jsme za zvuku ukulele a sladkého dřeva. Všichni námořníci jsou spokojení ve svých kajutách.

středa 17.5.

Po rozcvičce nás čekala pštrosí vejce na divoko. Dopoledne jsme se pustili do výroby pirátských lžiček a kouzelných amuletů, které nás ochrání před divou zvěří. V džungli jsme postavili koráby a za odměnu jsme dostali mořské buchty s rumem, které podpořily odpolední hazard. Po výšlapu na maják jsme se posilnili sépiovým krémem. Při zpětném lehce neřízeném parkouru jsme narazili na kostru plejtváka, latimérie podivné a stopu leoparda. Povinou součástí denního „fitpirátského“ režimu bylo házení mořskou okurkou na cíl. Pak už jen napsání námořnického deníku a večer oheň, písně a přátelství s indiány z 1.A.

čtvrtek 18.5.

Posilněni mořskou kaší jsme se pustili do barvení kamínků a výroby foukaček na zlepšení plic. Poté jsme vyrazili na dobrodružnou výpravu směr Jizerka. Cestou nám přeběhli přes cestu laně s kolouchy, rys ostrovid a dosud neobjevený druh brouka. Cestou nás neustále sledovala stáda bizonů a mlsně koukala na naše řízky a nanuky. Vyrazili jsme směr Bermudský ▲ alias Janina trasa a cestou narazili na Titanik (ŘOPÍK). Po ztracení a znovunalezení kapitánek jsme vkročili do nebezpečných vod pod Bermudským ▲, ze kterého jsme bezpečně vykormidlovali, objevili poklad a dopluli zpět do zátoky. Čekala nás nekonečná hostina v podobě guláše s těstovinami, palačinek, lízátek atd. A když si námořníci mysleli, že mají všechno za sebou, tak přišla stezka odvahy. Tu nakonec všichni skvěle zvládli a spokojeně odpadli do svých kajut. Už se všichni těšíme na zítřejší návrat do domovského přístavu.

foto zde https://photos.app.goo.gl/2fhUsUd8xFZhgZ6L6