pondělí 15.5.

Cesta proběhla bez komplikací a chata Na Souši nás čekala s řízkem a bramborovou kaší. Ubytovali jsme se v tee-pee a získali svá nová indiánská jména. Každý indiánský kmen si vyzdobil svůj totem a vyrazili jsme do lesa vyrábět lesní lapače. Cesta značená nenápadnými indiánskými signály nás provedla po blízkém okolí. Odměnou byly lapače k dotvoření, aby od prvního večera hlídaly hezké sny. Málokomu stačila jedna porce boloňských špaget a posíleni jsme s večerním sluníčkem ještě vyrazili poznat podobu náčelníka kmene. Večer ještě píšeme deníčky, čeká nás zpívání, čtení ….. Všechny děti jsou v pořádku, spokojené.

úterý 16.5.

Ranní rozcvička a výtečná snídaně byly skvělým startem do nového dne. Hned po ránu jsme vyrazili na lov pavouků a vyráběli jsme indiánské oděvy. Každý indián napsal pozdrav, který už letí k Vašim domovům. Odpoledne jsme se proplížili na výlučné indiánské území, kde každý kmen postavil své obydlí. Šance získat lstí a svou rychlostí další pírko do své čelenky se chopili všichni členové kmenů. Odpolední hra prokazující dobrou paměť nás všechny zaujala. Rychle jsem všechno zapsali do deníků, abychom to nezapomněli 🙂 a po večeři po měsíčním paprsku u ptačího stromu jsme jednotlivě dokazovali svou odvahu. Pak už jen zpívání, sprcha, čtení… Všechna děti jsou plné dojmů, radostné a v pořádku.

středa 17.5.

Po rozcvičce nás čekala opět super snídaně. Dopoledne jsme získávali zajímavé informace o bizonech : Věděli jste, že bizon dokáže běžet rychlostí 50 km/hod celou půl hodinu? Se získanými informacemi se nám pak dobře podařilo vytvořit podobiznu bizonice. Následovaly indiánské disciplíny – balanc na kládě, ringo kroužky, lacros a plížení. Po obědě jsme vyrazili na cestu k vodopádům a divoké vodě. Na cestě zpět jsme vyzkoušeli rybolov a procházeli jsme cestou plnou drahých kamenů a perel. U večerního táboráku jsme si zazpívali, opekli chleba a marshmelouny. Samozřejmě nechyběly deníčky. Všechny děti jsou spokojené a v pořádku.

čtvrtek 18.5.

Rozcvička a krupicová kaše rozjasnila naše ráno. Vydali jsme se lesní stezkou prověřit naše znalosti o lesních zvířatech a rostlinách. Všem indiánským kmenům se dařilo a získali potřebnou tajenku. Hned po obědě jsme dostali pozvání do šamanovi chýše a poznali jsme jak se dá „čarovat“ s plyny, ohněm a zvláštními nápoji. Před cestou si každý indián vyrobil vlastní tornu, která se mu bude hodit pro další putování. Venku jsme získali další zprávu a vydali jsme se po stopách bizoního stáda. Nalezení všech potřebných indicií nás dovedlo k cíli našeho putování – stáda bizonů v čele s bizonicí Lunou. Každý indián si odvedl domů své vlastní bizoňátko. Určitě jim doma připravte vhodný pelíšek. Večer jsme vyhodnotili bodování jednotlivých tee-pee, úspěchy kmenů, zabalili, vykoupali a teď už si nechávají zdát o cestě domů. Všechny děti spí se svými bizoňátky, spokojené a v pořádku.

foto zde https://photos.app.goo.gl/1QLM5q26nV7gcK3QA