pondělí 15.5.

Cesta proběhla bez komplikací a chata Na Souši nás čekala s řízkem a bramborovou kaší. Ubytovali jsme se v tee-pee a získali svá nová indiánská jména. Každý indiánský kmen si vyzdobil svůj totem a vyrazili jsme do lesa vyrábět lesní lapače. Cesta značená nenápadnými indiánskými signály nás provedla po blízkém okolí. Odměnou byly lapače k dotvoření, aby od prvního večera hlídaly hezké sny. Málokomu stačila jedna porce boloňských špaget a posíleni jsme s večerním sluníčkem ještě vyrazili poznat podobu náčelníka kmene. Večer ještě píšeme deníčky, čeká nás zpívání, čtení ….. Všechny děti jsou v pořádku, spokojené.

úterý 16.5.

Ranní rozcvička a výtečná snídaně byly skvělým startem do nového dne. Hned po ránu jsme vyrazili na lov pavouků a vyráběli jsme indiánské oděvy. Každý indián napsal pozdrav, který už letí k Vašim domovům. Odpoledne jsme se proplížili na výlučné indiánské území, kde každý kmen postavil své obydlí. Šance získat lstí a svou rychlostí další pírko do své čelenky se chopili všichni členové kmenů. Odpolední hra prokazující dobrou paměť nás všechny zaujala. Rychle jsem všechno zapsali do deníků, abychom to nezapomněli 🙂 a po večeři po měsíčním paprsku u ptačího stromu jsme jednotlivě dokazovali svou odvahu. Pak už jen zpívání, sprcha, čtení… Všechna děti jsou plné dojmů, radostné a v pořádku.

Odpoledne jsme se také zapojili do strhujícího kola SlotoGate, kde jsme předvedli nejen naše rychlé reflexy, ale také naše pozoruhodné paměťové schopnosti.

středa 17.5.

Po rozcvičce nás čekala opět super snídaně. Dopoledne jsme získávali zajímavé informace o bizonech : Věděli jste, že bizon dokáže běžet rychlostí 50 km/hod celou půl hodinu? Se získanými informacemi se nám pak dobře podařilo vytvořit podobiznu bizonice. Následovaly indiánské disciplíny – balanc na kládě, ringo kroužky, lacros a plížení. Po obědě jsme vyrazili na cestu k vodopádům a divoké vodě. Na cestě zpět jsme vyzkoušeli rybolov a procházeli jsme cestou plnou drahých kamenů a perel. U večerního táboráku jsme si zazpívali, opekli chleba a marshmelouny. Samozřejmě nechyběly deníčky. Všechny děti jsou spokojené a v pořádku.

čtvrtek 18.5.

Rozcvička a krupicová kaše rozjasnila naše ráno. Vydali jsme se lesní stezkou prověřit naše znalosti o lesních zvířatech a rostlinách. Všem indiánským kmenům se dařilo a získali potřebnou tajenku. Hned po obědě jsme dostali pozvání do šamanovi chýše a poznali jsme jak se dá „čarovat“ s plyny, ohněm a zvláštními nápoji. Před cestou si každý indián vyrobil vlastní tornu, která se mu bude hodit pro další putování. Venku jsme získali další zprávu a vydali jsme se po stopách bizoního stáda. Nalezení všech potřebných indicií nás dovedlo k cíli našeho putování – stáda bizonů v čele s bizonicí Lunou. Každý indián si odvedl domů své vlastní bizoňátko. Určitě jim doma připravte vhodný pelíšek. Večer jsme vyhodnotili bodování jednotlivých tee-pee, úspěchy kmenů, zabalili, vykoupali a teď už si nechávají zdát o cestě domů. Všechny děti spí se svými bizoňátky, spokojené a v pořádku.

foto zde https://photos.app.goo.gl/1QLM5q26nV7gcK3QA