Pension Radvanice v neděli krátce po poledni mile přijal všechny účastníky lyžařského kurzu. Po obědě jsme se vydali k nedalekému vleku a prvnímu rozřazení do družstev.  Po večeři děti společně s instruktory zahájili soutěžemi celotýdenní hru „Po stopách Yettiho“. Od neděle tedy 6 expedic pátrá po Yettim. Děti vytvořily Expedici Půlnoční Yetti, Expedici Zelená desítka, Expedici Big Foot, Expedici Žlutý Yetti, Fialového Yettiho a Expedici Tatranka 🙂 Pak už děti čekala rychlá sprcha a zasloužená postel.

V pondělí ráno po snídani na nás čekal skibus, který nás odvezl pod sjezdovku v Petříkovicích. Přes noc napadl čerstvý sníh, tak jsme lyžovali na měkkém. Zdatnější skupiny se svými instruktory využívali vlek s kotvou a sjížděli sjezdovku od samého vrchu. Začátečnické skupiny měly k dispozici malý vlek, kde rychle zlepšovaly své lyžařské umění. Přála bych Vám slyšet to nadšené vyprávění po návratu, kdy děti popisovaly každý svůj úspěch. Odpolední program byl ve znamení hry „Po stopách Yettiho“. Každá expedice si vytvořila herní plán. Po večeři je čekaly vědomostní i pohybové soutěže, při kterých získávali stopy sněžného muže. Večer jsme stihli ještě pár písniček před usnutím a dobrou noc.

Úterní ráno bylo slunečné a slibovalo krásný den. To se nám taky splnilo. Všechna družstva pilně pracovala na svém zlepšení. Instruktoři postavili slalom, který napomohl k dalším zlepšením lyžařských dovedností. Snowboardový team zvládl naprosto skvěle 4x sjet celou Petříkovickou sjezdovku – klobouk dolů 🙂 K pozdnímu obědu byly připraveny kopce boloňských špaget a i tyto kopce naši lyžaři zvládli a zmizely z talířů raz dva. Při odpoledním programu děti vytvořily herní plán, každý si obkreslil svou nohu aby zanechal stopu na dveřích pokoje, kde bydlí 🙂 a pak se svými instruktory hrály deskové hry. Po večeři čekal děti úklid pokojů a pokud prošli přísným okem kontrolora p.vych. Smíška, mohli jít do „kina“. V jídelně instruktoři nachystali promítání filmu „MXP: Mimořádně extrémní primát“. Den se skutečně vydařil.

Ve středu byl, co se týká lyžování, klidnější a odpočinkový den. Lyžařský výcvik probíhal jen dopoledne a po svačině měli děti úkol najít poklad. Každá expedice měla za úkol vyluštit šifru, s tajným heslem získat od vlídné paní v kiosku další indicie a tak se postupně děti dostaly až k pokladu. Po obědě a odpočinku nás čekala návštěva místního obchůdku. Panu majiteli jsme udělali velikou radost. Před večeří se expedice snažily zachytit podobu Yettiho, jak si jej představují, či jak ho možná zahlédly mezi stromy při hledání pokladu. Večer pokračovalo promítání 2. poloviny filmu MXP. Mezitím jsme museli zavolat rodičům dvou našich lyžařů, kteří ze zdravotních důvodů opustili své expedice. Ve večerních hodinách jsme rozhodli o ukončení kurzu a všichni rodiče byli informováni e-mailem a telefonicky. Děkujeme s jakým klidem a pochopením jste informaci přijali.

Ve čtvrtek ráno po snídani nás čekal nejtěžší úkol – sdělit dětem, že lyžařský kurz je ukončen. Velké díky patří Rocki outdoor company, její majitelce Michaele Rosenkranzové, která pro tuto chvíli nachystala pro děti dopis od Yettiho:

MILÉ DĚTYI S ÚHONICE, MRSÍ MJE ŠE SI VÁS NAŠEL TE PREVÝT A MU§ITE DOMU. NEBUŤ TE SMUTNÍ. JA SZDRHAM DO KRUŠNEJCH HOR. TADY MNĚ UŠ FŠICHNI ŠTVOU. TAK VAS TAM ČEKAM. PAC A PUSU VAŠ JETI

To děti velmi potěšilo a vrátilo jim úsměvy na tváře. Moc děkujeme za tak velkorysou nabídku Rocki a všichni se těšíme na náhradní lyžařský den, kde ukončíme lyžařský kurz celodenním lyžováním, závody a završíme i hru „Po stopách Yettiho“.