Druháci se v tomto týdnu vydali do teplých krajin, do zemí afrických…

JUMATATU: Po dlouhé cestě jsme konečně doputovali do našich chýší u šamana Babalawo, který nás pohostil výborným obědem. Bohužel měl pro nás velmi smutnou zprávu, naše zebry odchytili pytláci… Děti se ubytovaly a vylosovaly si v jakém křováckém týmu budou po celý týden. Vyrobili jsme si vlajky a vydali se na rozhlednu Bramberk, zda uvidíme alespoň z dálky pytláky se zebrami. Bohužel jsme to nestihli, takže nevíme, na jakou stranu šli. Snad nám zítra šaman poradí, kam dál. Připravili jsme si pro něho na ráno africký tanec waka-waka. Večer jsme oslavili narozeniny Anetky, napsali si deníčky, děti si rozdaly vzájemně korálkové hodnocení a dobrou… Všechny děti už v pořádku a spokojeně spinkají ve svých postýlkách.

 

JUMANNE: Africký budíček, rozcvička, tanec a na snídani v podobě nigerijských stolů – sněz, co můžeš a na co máš chuť. Velký náčelník Babalawo pro děti nachystal sportovní dopoledne, kde je čekaly různé disciplíny – ku dhufo boobka, saac, boodi a další… Po obědě jsme se vydali do Horního Maxova podívat se do Huskies a po cestě zpátky jsme se vykoupali v přírodním koupališti, což se dětem opravdu moc líbilo.  Navečer jsme si připravovali make-up :), tanec, deníčky, hodnotící korálky, africké pohádky na dobrou noc…

 

JUMATANO: Velký náčelník Babalawo vzal všechny křováky po snídani na výlet. Džunglí a pralesem došli k velbloudům, kteří je odvezli do africké safari, kde viděli mnoho krásných zvířat. Z dálky zahlédli i zebry s pytláky, takže už je máme skoro na dosah – zítřek rozhodne. 🙂 Africké počasí nám dává zabrat, takže voda a zmrzlinky jsou vítány. Závěr dne jsme završili tancem. Všechny dětičky už spinkají, těší se na poslední den na tomto kontinentě a držte jim pěsti, zebry jsou nedaleko. Dobrou.

 

ALHAMISI: Dnes ráno jsme se vzbudili do velmi deštivého počasí, proto dětem Babalawo připravil africký kvíz, kde zjišťoval jejich vědomosti, dovednosti, týmovou spolupráci, kreativitu a umělecky dramatického ducha. Po lijánech k obědu jsme si zahřáli a protáhli svaly, aby byly připraveny na maskování a stopování zeber. Děti se na maskování vrhly s nadšením (omlouváme se za bláto za ušima, na tričku apod.) a po svačině se mohly velmi potichu vydat stopovat a zachránit zebry. Statečně plnily náročné úkoly, luštily šifry, běhaly po lese a vymýšlely strategie. Pytláci se vzdali a zebry propustili do dobrých rukou Vašich dětí. Po večeři jsme zapsali poslední den do deníčků, vyhodnotili křovácké skupiny a užili si večer u táboráku. Děti ještě moc toužily poznat náčelníka Babalawu, vydaly se tedy na večerní stezku odvahy a pak už rovnou do postýlek. Dobrou

 

LJUMAA: Křováci pomalu opouští Afriku a přes IQ park v Liberci doputovali šťastně, plni zážitků a se svou zebrou až domů…

 

foto: https://photos.app.goo.gl/ycYefrPkuzi2fget6

video: https://www.youtube.com/watch?v=J7Npv4sU8Q0&feature=youtu.be