Neděle: Cesta do hor nám utekla velmi rychle, sluníčko a modrá obloha vykouzlila úsměvy na všech tvářích. Penzion Maxik můžeme zatím jen chválit, výborný oběd, hezké pokoje, milý pan majitel – vše, jak má být! 🙂 Po obědě se menší část vydala na procházku hledat kopec na bobování a hrát společenské hry. Ta větší část šla s námi na sjezdovku. Krásná, upravená, dostatečně dlouhá k tomu, abychom děti rozdělili do družstev a užili si první hodinky na sjezdovce. Po večeři jsme si nakreslili pohledy, vestičky a hráli společenské hry. Všechny děti jsou spokojené. 🙂

[hcm]gallery,upload/foto/2016-01-22-lyzarskykurz1,100[/hcm]

 

Pondělí: Hned po snídani jsme vyběhli na kopec, kde skoro nikdo nebyl. Celá sjezdovka čekala jen na naše lyžaře. Rozcvička, do skupinek a už jsme pilovali obloučky, brždění, slalom apod. prakticky celý den 🙂 Po dukátových buchtičkách jsme hráli společně několik her a postupně odcházeli do postýlek. Děti jsou v pohodě a spokojené. 🙂

[hcm]gallery,upload/foto/2016-01-23-lyzarskykurz2,100[/hcm]

 

Úterý: Třetí, neboli kritický den, jsme zvolili volnější tempo. Dopoledne jsme strávili na sjezdovce, kde jsme zdokonalovali obloučky, špagety a pizzu, carving, skoky, předozadní rovnováhu apod. Po výborné svíčkové jsme si dopřáli hodinovou polední pauzu, aby nám pořádná porce knedlíků slehla před bobováním. Vzali jsme tedy lopaty, ale znáte nás, skončilo to obří sněhovou bitvou. Po svačince jsme si se zájmem vyslechli přednášku Horské služby a postupně usínáme u tradičního filmu na lyžařském kurzu… S tebou mě baví svět … protože nás všechny to tu též baví 🙂

[hcm]gallery,upload/foto/2016-01-24-lyzarskykurz3,100[/hcm]

 

Středa: Celý den jsme věnovali lyžování. Pilovali jsme rovnováhu, jízdu pozadu, v boulích, otočky, carving … a s těmi nejstatečnějšími jsme zvládli i večerko. Před spaním je ještě čekala sněhová stezka odvahy. Poté už opravdu odpadly. Děti jsou v pořádku, lyžují s neuvěřitelným nadšením! 🙂

[hcm]gallery,upload/foto/2016-01-25-lyzarskykurz4,100[/hcm]

 

Čtvrtek: Po další skvělé švédské snídani jsme vyrazili opět na kopec, naposledy trénovat a zdokonalovat techniku carvingového oblouku, jízdy v boulích, pozadu, na jedné noze, skoky… Sladké knedlíky dětem dodaly spoustu energie a odpoledne mohly sjíždět sjezdovku už jen pod naším dohledem bez výuky. Bylo to skvělé. 🙂 Poslední večer jsme si užili tolik očekávaný karneval s diskotékou.

[hcm]gallery,upload/foto/2016-01-26-lyzarskykurz5,100[/hcm]

 

Pátek: Nadešel den „D“. 🙂 Jupí! Závody a hurá domů. Ale k tomu máme ještě celý den před sebou. Od rána svítí sluníčko, modrá obloha, pod nulou, sjezdovka urolbovaná… Jak kdyby všichni tušili, že nás čeká obří slalom. 🙂 A on to opravdu takový obří slalom byl a k tomu musely děti ještě ukázat, že za ten týden získaly nějaké dovednosti na lyžích. Takže jsme jim k obloučkům a rychlosti přidali ještě nějakou tu branku, podjezd nebo boule. 🙂 Ale jsou moc šikovné a zvládly to. Po obědě už bylo jen to hrozné balení, vyhodnocení závodů a celého týdne, všechny pochvaly a autobus už jede….

Tak zase za rok…??

[hcm]gallery,upload/foto/2016-01-27-lyzarskykurz6,100[/hcm]

 

Chtěla bych moc poděkovat všem rodičům, kteří nás v těchto aktivitách podporují a drží nám pěsti, aby to vždycky klaplo a ono to nějak klapne. 🙂 Moc díky Kačce, bráchovi a Tomášovi za celý týden na horách. Bylo to moc fajn… 🙂

A moc děkuji všem, kteří se za mnou zastavili s pochvalou, poděkováním nebo napsali mail… potěší to a nakopne k dalším aktivitám. Díky! A užívejte letos všichni sněhu a zimy!

 

Celé album všech fotek z kurzu Vám pošlu na mail v příštím týdnu a video bude snad sestříháne po jarních prázdninách…