Pondělí: Počásí nám dnes nepřálo, a tak se celý program musel během ranní cesty do školy rychle změnit, neboť jsem stále nevěřila, že bude tak moc pršet. Tábor jsme odstartovali výtečnou svačinou – palačinkami a ovocem! Během dopoledne jsme hráli společenské hry – Aktivity, UNO, Twister, Dostihy a Sázky a Prší. Zdobili jsme hrnečky a lžičky FIMO hmotou, což se dětem opravdu povedlo. Jsou to prostě šikulky. Po taktéž výborném obědě jsme hráli běhací kimovku, vybíjenou, košíkovou, pamatováka a židlovačku. Mile nás překvapilo, jak byly děti hodné! 🙂 Těšíme se na zítřek – opět ve škole. Do lanového centra jedeme až ve čtvrtek.

Úterý: Dnešní den jsme opět strávili v tělocvičně. Kapky deště nám nedovolili vyběhnout ven na školní hřiště. Snad zítra, proto si vemte všichni holínky nebo alespoň náhradní ponožky. Dopoledne jsme zahájili opět svačinkou – děkujeme za výborné buchty, pizzu a cukroví! Hráli jsme na lupiče, hledání předmětu, vybíjenou, čísla, hýbejte se, kompotovku,… opět jsme volné chvilky vyplňovali Aktivitami, Ubongem, Dostihami a hrami. Po špagetovém obědě jsme měli velký turnaj v košíkové a další míčové hry. Těšíme se na zítřek – doufám, že už venku. 🙂

Středa: Ke svačině jsme měli skvělé bábovky, buchty a koláče – moc děkujeme. Dopoledne nás čekaly kvízové otázky, kde postupně každé družstvo získalo první šifru, která je dovedla ven. Ano, konečně jsme mohli být chvíli venku! 🙂 Děti luštily tajné zprávy a různé hádanky a tajenky. Po řízkovém obědě jsme hráli hry, vyráběli krásné vzpomínkové obrázky z prázdnin a završili jsme to velkým turnajem ve vybíjené. Zítra jedeme do lanového centra, nezapomeňte si námořnické tričko! 🙂

Čtvrtek: Když jsem dnes ráno odemkla dveře a vykoukla ven, začínalo vycházet sluníčko, měla jsem velkou radost, protože jsme se vydali na výlet do lanového centra. Velké i malé námořníky čekalo spoustu úkolů, soutěží a pro mnohé také překonání se – udělat ten první krok do „prázdna“, kde se najednou všechno začalo houpat, vše bylo moc vysoko a dech se zrychlil. Zvládli to ale báječně! 🙂 V odpoledním programu jsme si zopakovali práci s buzolou, zítra se tyto znalosti budou moc hodit a zakončili jsme to zase vybíjenou. Tentokrát všechno venku, na čerstvém vzduchu. Zítra jdeme po svačině do Ptic ke koním, vemte si plné lahvičky s pitím! a těšte se na překvapení. 🙂

Fotografie od pana kapitána námořníků najdete zde: Fotografie – Ořech

Video z námořnického dne najdete zde: Video – Ořech

Pátek: Dnešní dopoledne jsme byli ve Pticích u koní. Konkrétně nás ve svém sedle ochotně povozila Šavle a Story. Děti je za to vyčistily, pohladily a nakrmily. Po smaženém sýru k obědu jsme pomocí buzoly, úkolů a šifer hledali dobře ukrytý poklad, který se nakonec skrýval v jídelně v podobě výborného tábornického dortu! 🙂

Děkujeme všem rodičům, kteří na nás celý týden mysleli a nosili nám lahodné buchty, koláče, bábovky aj.