[hcm]gallery,upload/foto/2014-06-22-indian,160[/hcm]

Pondělí 16. 6. – Na školu v přírodě jsme vyjeli ve dvou skupinách – vlakem a autobusem. Obě skupinky dojely bez problémů do Karlova pod Pradědem, kde nás čekal oběd. Po obědě jsme si prohlédli pokoje a ubytovali se. Následně jsme se vydali prozkoumávat okolí, kde nás uvítala rada starších z kmene Sokolů. Děti byly rozděleny do 6 družin (Zelení Šamani, Bílí Orli, Bílý Stín, Titáni, Šavlozubí Tygři a Dračí Zub). Jejich úkolem bylo postavit totem se znaky jejich kmene. Za odměnu bylo malé posilnění, abychom mohli překonat běžící vodu, získat důležité body pro družstvo, přebrodit potok. Závěrečným úkolem bylo najít čelenku, která označuje příslušnost ke kmeni. Večeře, deníčky, zdobení čelenek, zpívání a hurá na kutě 🙂 Dobrou noc a zase zítra!

[hcm]gallery,upload/foto/2014-06-22-SVP2014-1,80[/hcm]

Úterý 17. 6. – Pakliže máte problém, budit děti do školy, škola v přírodě Vám ho jistě vyřeší 🙂 3. – 5. třída pobíhá po chatě od 5:30 v plné síle 🙂 Z tohoto důvodu jsme se všichni shodli na tom (včetně dětí), že rozcvička je to, co nutně potřebujeme. Po rozcvičce a snidani jsme sbalili batůžky a vydali se směr Praděd. Cestou jsme hráli spoustu her, minuli horní hranici lesa a po 7 km stoupání (4 hodinovém) jsme se ocitli na Ovčárně. Děti jsme odměnili obědem a zmrlinou. Následně skupinka nejmenších nasedla do autobusu, který je odvezl až k chatě. Starší a aktivní děti čekala ještě druhá půlka cesty :-). Sestupovali jsme nádherným a malebným údolím Bílé Opavy, kde jsme prožili opravdové dobrodružství. Dřevěné, viklavé mosty, schůdky, úzké cestičky a vodopády rozhodně stály za 8 km navíc. Po návratu na chatu a večeři nás čekalo ještě „večerní běhání“, psaní pohledů, deníčků, zpívání písniček a … Tak zítra se těšte na další zprávy 🙂

PS: Všechny děti jsou v pořádku, bez zranění, úrazů, klíšťat, …

[hcm]gallery,upload/foto/2014-06-22-SVP2014-2,80[/hcm]

Středa 18. 6. – Včerejší náročnější výlet zafungoval, a tak jsme mohli vstávat až s budíčkem o půl osmé. Po rozcvičce a snídani jsme se učili ambulantní uzel, sbírali indiánské symboly a pro odpolední soutěže jsme si vyráběli luky a šípy. Po obědě a poledním klidu nás čekal indiánský běh s buzolou a závody v uzlování. Dopolední trénink střelby z luku se vyplatil, mohli jsme tedy vyrazit na lov bizona. Bizoni, kteří nám utekli, zanechali spoustu stop, které jsme si na památku odlévali sádrou. Po večeři a deníčcích přišlo na řadu „večerní běhání“ :-), pro dnešní den „bojovka“. Děti postupně odcházely k Šamanovi pro kouzelné hůlky. Dobrou noc…

PS: Všechny děti jsou v pořádku, bez zranění, úrazů, klíšťat, … máme jen jeden puchýř a odřené koleno z lovu na bizona.

[hcm]gallery,upload/foto/2014-06-22-SVP2014-3,80[/hcm]

Čtvrtek 19. 6. – Budíček, rozcvička, bodování pokojů, snídaně a hurá na indiánskou olympiádu. A které disciplíny museli naši indiáni překonat?

  • „Indiho muška“ neboli střelba ze vzduchovky do terče, kde padlo několik čistých středů.
  • „Teepee“ – stavění indiánských domečků v lese.
  • „Indiánská pohádka“ – příběh o indiánech, kteří žijí ve výše zmíněném teepee.
  • „Hatatitla“ – překážkový běh na známém koni Old Shatterhanda divočinou.
  • „Indiánské oko“ –  hod nadměrným míčem do dálky.
  • „Tanec s vlky“ – slaňování ze skály.
Po obědě jsme se naučili vázat dračí smyčku, došli jsme si pro sádrové bizoní stopy a připravit dřevo na táborák. Když jsme dojedli bizoní buřtíky, sešli jsme se u vtipných scének našich družin. Posledním dobrodružným bodem dnešního dne byla Indiánská stezka odvahy, kde náčelnice kmene Sokolů přijala slib trvalého přátelství a své rozhodnutí každý stvrdil svým nezměnitelným otiskem prstu.
Tak zítra naviděnou.
[hcm]gallery,upload/foto/2014-06-22-SVP2014-4,80[/hcm]
Pátek 20. 6. – Poslední ráno dostali indiáni důležitou zprávu. V noci, kdy šli za náčelnicí, se do tábora kmene Sokolů dostali běloši a unesli všechny indiánské děti. Každá skupina dostala první azimut a bylo na nich, zda dokážou zachránit indiánské děti, aby mohl rod Sokolů přežít. Družiny se pustily do nelehkého úkolu a během dopoledne se jim podařilo najít unesené indiánky. 🙂
Balení, oběd, shrnutí a vyhodnocení celého „Indiánského léta“ a hurá za maminkou a tatínkem.
[hcm]gallery,upload/foto/2014-06-22-SVP2014-5,80[/hcm]