Školní družina rss

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY

Ranní družina 6:45 - 7:45
Odpolední družina 11:50  - 17:30
Naše školní družina má dvě oddělení.

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

• posláním školního zařízení pro zájmové vzdělávání je motivovat, podporovat a vést děti k rozvoji osobnosti, zejména využitím volného času a to širokou nabídkou aktivit v bezpečném prostředí s profesionálním vedením

KONKRÉTNÍ CÍLE ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

• rozvoj dítěte, jeho učení a poznání
  • osvojování základů hodnot, na nichž je založena naše společnost
  • získávání osobní samostatnosti a jako samostatná osobnost působit na své okolí
  • vychovávat k smysluplnému využívání volného času
  • vybavovat žáky dostatkem námětů pro naplňování volného času

CÍLE PREVENTIVNÍHO PROGRAMU

• výchova ke zdravému životnímu stylu
  • posilování komunikačních dovedností
  • získávání sociálních dovedností
  • výchova k odstraňování nedostatků v psychické regulaci chování
  • formování životních postojů

FORMY VZDĚLÁVÁNÍ
a)  příležitostná výchovná, vzdělávací, zájmová a tematická rekreační činnost (slavnosti, besídky, výstavy, sportovní dny apod.)
b)  pravidelná výchovná, vzdělávací a zájmová činnost (činnost žáků přihlášených ve ŠD a v zájmových útvarech zřizovaných ŠD)
c)  spontánní činnosti aktivity zahrnuté do denního režimu oddělení, jsou pro přihlášené žáky (hry, klidové činnosti u stolečků, v tématických koutcích, na koberci, při pobytu venku apod.)

VÝTVARNÉ ČINNOSTI
HUDEBNÍ ČINNOSTI
KROUŽEK ETICKÁ VÝCHOVA
POHYBOVÉ A TĚLOVÝCHOVNÉ AKTIVITY
PŘÍRODOVĚDNÉ A VLASTIVĚDNÉ ZÁJMOVÉ ČINNOSTI
RUKODĚLNÉ ČINNOSTI

Děti v ŠD prohlubují a rozvíjí poznatky získané ve vyučování a prvotní zkušenosti získané v rodině a v MŠ. Propojením těchto témat, vzájemných vztahů a souvislostí, vychovatelka pomáhá dětem upevňovat znalosti z výuky a utvářet ucelený obraz světa, v němž dítě žije, zvládání nových životních situací, sebeobsluhu, postavení mezi spolužáky, upevňování pracovních návyků.

Rozhodnutí o přijetí dětí do školní družiny pro školní rok 2015/2016

Autor: Zuzana Najvárková  •  Vydáno: 17.6.2015 16:40  •  Přečteno: 1413x